Minulý týden zasedal náš krizový štáb, aby projednal aktuální epidemickou situaci na Prostějovsku. Náš okres bohužel v současné době patří k těm nejvíce postiženým. Roste jak množství nakažených, tak i počet pacientů, kteří potřebují nemocniční péči. Proto jsme se rozhodli, že nakoupíme větší množství dezinfekce a také zásobu respirátorů. Část tohoto materiálu od nás dostanou základní školy, aby mohly co nejvíce bránit šíření nákazy mezi žáky a učiteli. Další část využijeme pro magistrát, kam chodí občané řešit důležité úřední záležitosti a je důležité, aby byli v co největším bezpečí.

Zároveň si uvědomujeme, že bez spolupráci našich občanů není možné dalšímu růstu epidemie zabránit. Proto vyzýváme občany, aby se co nejvíce chránili před možností nákazy a dodržovali známá opatření.

Protože především seniorům, kteří absolvovali očkování mezi prvními, již klesá získaná odolnost proti koronaviru, chceme jim usnadnit přihlašování na třetí dávku vakcíny. V příštích dnech proto magistrát zprovozní bezplatnou telefonní linku, na které budeme dříve narozeným občanům s tímto přihlašováním pomáhat.

Psáno pro Prostějovský večerník. 

Share This