Minulý týden odstartovalo jarní kolo výzvy 10 000 kroků. Naše město se k této iniciativě opakovaně přidává a i já sám jsem se do ní v minulosti zapojil. Prostějov patří k městům, kde má tato akce největší odezvu.

V loňském roce se do jarní i podzimní výzvy zapojily týmy našich kolegů z magistrátu, za což bych jim touto cestou rád poděkoval. Kolegové jsou aktivní i letos a od minulého týdne znovu přidali do svého denního režimu více pohybu pro zdraví a fyzickou i psychickou pohodu. Proto jsme se rozhodli, že jejich iniciativy využije a podpoříme ji.

Za každý kilometr, které magistrátní týmy ve výzvě kroků ujdou, dá město korunu na dobročinné účely. Konkrétně jsme se rozhodli peníze věnovat Léčebně dlouhodobě nemocných v prostějovské nemocnici, která za ni nakoupí speciální matrace proti proleženinám.

Loni takto naši kolegové nachodili v obou výzvách dohromady přes 43 tisíc kilometrů. Věřím, že podobný výkon předvedou i letos a přispějí tak k naší iniciativě na podporu občanů, kteří jsou dlouhodobě upoutáni na lůžko.

Psáno pro Prostějovský večerník. 

Foto je z vyhlášení výsledků jednoho z předcházejících ročníků.

Share This