Deset okresních výběrů fotbalistů věkové kategorie do 12 let Olomouckého, Moravskoslezského a Zlínského kraje se v minulých dnech utkalo v rámci Fotbalového turnaje krajů U12. Areál 1. SK Prostějov hostil 2. ročník soutěže, ve které poměřily síly nejlepší mladí fotbalisté okresů Kroměříž, Nová Jičín, Frýdek – Místek, Opava, Ostrava, Olomouc, Přerov, Prostějov, Šumperk a Jeseník.

Ze sedmi na deset se rozrostl turnaj, který připravují Nadační fond na podporu fotbalové mládeže Olomouckého kraje a agentura RPSC ideas z Olomouce. První turnaj z této série se uskutečnil loni na podzim jako halová ve sportovní hale Gymnázia Čajkovského v Olomouci. O rostoucí oblibě svědčí premiéra kroměřížského výběru ze Zlínského kraje.

Vítězem turnaje se stal okresní výběr z Nového Jičína, který neprohrál v turnaji ani jeden zápas a neobdržel jedinou branku. Druhé místo obsadil výběr z Frýdku-Místku. Pověst domácích fotbalistů zachránili mladíci výběru OFS Olomouc.

„Jsem rád, že se turnaj povedl a získává si pomalu své jméno. Svědčí o tom mimo jiné více přihlášených klubů, nově i ze Zlínského kraje,“ řekl při slavnostním vyhlášení náměstek hejtmana Olomouckého kraje František Jura. „Sportovní akce pro mládež, jako je například tato, mají ze strany Olomouckého kraje podporu,“ dodal.

předávání cen

Zájemci z řad trenérů a rodičů si měli možnost vyslechnout přednášku na téma psychologie mladého sportovce. Psycholožka Adéla Pražáková si pro ně připravila prezentaci především o motivaci s názvem Sportovec puberťák.

Součástí turnaje, který se uskutečnil s podporou Olomouckého kraje a Moravskoslezského kraje, byla i výstava Zlaté časy fotbalu mapující evropské a světové šampionáty ve fotbale od roku 1976 do roku 2016. Kromě československé a následně české stopy na nich sleduje výstava i fenomén fotbalu jako součásti společenského dění.

Historicky prvním vítězem Fotbalového turnaje krajů U12 na podzim 2017 se stal výběr okresu Bruntál, druzí byli mladí fotbalisté domácího okresu Olomouc a třetí skončili mladíci z Ostravy.

Share This