Divákům na ligových utkáních v házené, florbalu a sálovém fotbale bude sloužit nová časomíra, o teplo ve školách se postarají dva kotle na ohřev vody a vytápění.

„Neustále obnovujeme vybavení základních škol. Tentokrát jsme se zaměřili jak na sportovní oblast, tak také oblast energetickou. Do trojice škol tak poputuje celkem 412 tisíc korun,“ nastínil v krátkosti primátor František Jura.

Pravidelně se v tělocvičně Reálného gymnázia a základní školy města Prostějova hrají o víkendech ligová utkání v házené, florbalu a sálovém fotbale. Od 14. do 19. října zde bude navíc probíhat Mistroství Evropy kategorie U21 v korfbalu.

„Standardem všech utkání je časomíra dobře viditelná pro diváky a pro družstva na lavičce a pro samotné organizátory. Ti však zde na časomíru nevidí vůbec a nemají možnost sledovat skóre a zbývající čas do konce utkání. Na základě projednání se členy sportovní komise škola žádá o poskytnutí finančních prostředků na pořízení nové časomíry včetně její montáže. Rada města Prostějova souhlasí,“ vysvětlil primátor Jura.

Další finance poputují do energetické oblasti. Základní škola v Kollárově ulici potřebuje pro mateřinku Husovo náměstí dva kotle na ohřev vody a vytápění.

S využitím tiskové zprávy Magistrátu města Prostějova, foto je ilustrační.

Share This