Sportoviště ve městě, budoucnost jižní části centra Prostějova a další investice byly tématem rozhovoru, který jsem v minulých dnech vedl se Zdeňkem Vysloužilem z Prostějovského deníku. Několik odpovědí naleznete níže, celý rozhovor je pak na webu Deníku.

Co jsou pro vás největší priority letošního roku?

Největší prioritou je pro město dostavba jižního centra. Tedy rekonstrukce Společenského centra, stavba parkoviště a tržnice. Poté, co skončila urbanistická soutěž, bude následovat projektová dokumentace, tak abychom mohli nejpozději na jaře příštího roku začít.

Jaké jsou další významné akce?

Jedná se o stavbu severního obchvatu. Sice tam je hlavním investorem kraj, ale my jako město přispíváme nemalou částkou čtyřiceti milionů korun. V současnosti už řešíme napojení severozápadního kvadrantu. Chceme tento projekt dostat do krajského i městského rozpočtu. To by byl zásadní krok ke zklidnění dopravy v Prostějově. Řešíme i systém parkování v centru města.

Jak se stavíte k možné stavbě plaveckého stadionu?

Jako většina Prostějovanů vnímám, že Městské lázně už jsou nedostačující. Zasluhovaly by generální opravu. Na možný budoucí plavecký stadion jsme nechali zadat kompletní srovnávací studii na tři varianty. Jedna na 25×8 drah, druhá 50×8 drah a třetí 50×10 drah. Definovali jsme přesně, co tam chceme. Saunové, vodní světy, brouzdaliště nebo výukový bazén. Ona je totiž samotná stavba mnohem jednodušší než samotný provoz. V budoucnosti je důležité, jakým způsobem město finančně zatížíme.“

Share This