U prostějovské nemocnice začalo fungovat odběrové místo pro pacienty s podezřením na koronavirus. V noci na pondělí zde vojáci z 601. skupiny speciálních sil postavili velký stan, který se následně změnil ve stanoviště dvou zdravotních sester a dvou administrativních pracovnic.

Primátor František Jura, který celou akci inicioval, pak ráno na odběrové místo přivezl 400 respirátorů a 100 roušek. „Další vybavení budeme moci přivézt pravděpodobně v úterý,“ uvedl primátor. Zároveň poděkoval vojákům i nemocnici v čele s předsedkyní představenstva Marií Marsovou.

Odběry vzorků k vyšetření na novém stanovišti probíhají přímo v autě, kterým pacient přijede. O jejich analýzu se postará laboratoř Nemocnice Prostějov. „Tím vyloučíme jakýkoliv kontakt s dalšími osobami čekajícími na toto vyšetření,“ říká Marie Marsová. Odběry budou probíhat denně od 7 do 14.30 hodin.

odběrové místo - dopravní značení

Kvůli zřízení stanu na odběry bylo nutné upravit dopravu u nemocnice. Spojka ulic Mathonova a Ladova je nyní jednosměrkou a přijíždí se jí do odběrového stanu.

 

 

Share This