Město Prostějov odloží splatnost části nájemného pro živnostníky a drobné podnikatele do roku 2021. Opatření pomůže firmám v městských nebytových prostorách, kteří museli zavřít provozovny kvůli nouzovému stavu vyhlášenému českou vládou. Za měsíce březen, duben a květen zatím nebudou muset městu posílat nájemné.

Opatření je výsledkem dohody prostějovské samosprávy včetně opozičních klubů v zastupitelstvu. Podnikatelům umožní přežít nejhorší měsíce a městu dá prostor hledat definitivní řešení celé věci.

Radnice zároveň apeluje na majitele dalších nemovitostí, aby se zachovali podobně. „Považuji za mimořádně důležité, aby se nám podařilo udržet drobné podnikání v co největší míře,“ říká primátor František Jura. Ten je ve spojení se zástupci živnostníků a podrobně se informuje o jejich aktuální situaci.

„Velké množství našich občanů se v těchto dnech zapojilo do pomoci svému okolí. Nehledí ani na čas, ani na peníze a snaží se udělat vše, co je v jejich silách. Byl bych rád, kdyby si také pronajímatelé prostor uvědomili, v jak kritické situaci se nalézáme, a vzali na sebe část odpovědnosti za co nejrychlejší obnovu běžného života v Prostějově,“ dodává primátor.

Share This