Vážení občané,

v uplynulých týdnech jsme byli vystaveni řadě obtížných zkoušek. Jak jsme se s nimi vyrovnali jako město, popisujeme v jiné části těchto novin. Jsem přesvědčen, že v rámci našich možností jsme nápor nečekaných úkolů zvládli velmi dobře. Musím proto poděkovat každému, kdo se zapojil do pomoci druhým a do práce celé komunity obyvatel Prostějova. Jsem na naše město opravdu hrdý.

V posledních dnech se zdá, že se situace obrací k lepšímu. Už bylo načase. Nový typ viru izoloval od okolního světa seniory, vyhnal děti ze škol a znemožnil řadě dospělých vykonávat svou profesi. Nemohli jsme do kina, na zápas svého oblíbeného sportovního týmu ani do knihovny.

Přes postupné uvolňování všech možných omezení bychom ale neměli zapomínat, že ještě nemáme vyhráno. Buďme proto trpěliví. Nosme dál roušky, udržujme dostatečnou vzdálenost od ostatních a berme vážně i další pokyny zdravotníků.

Náš život se v březnu změnil ze dne na den, ovšem návrat do normálního stavu bude podstatně pozvolnější. Jsem rád, že Prostějov může obnovit některé služby. V době, kdy píšu tyto řádky, se připravuje otevření turistického informačního centra a částečně i městské knihovny. Spouští se také letošní fungování cyklobusů. Lidé se budou moci vrátit do řady obchodů a dokonce i do fitness center.

Čeká nás ještě spousta práce, ale jsme na dobré cestě.

Ještě jednou děkuji za sebe i za město každému, kdo se zapojil do pomoci v době epidemie koronaviru. Těším se, že řadě z vás budu moci už brzy vyjádřit díky i osobně.

Napsáno pro květnové vydání Prostějovských radničních listů. 

Share This