Vážení občané,

letní prázdniny jsou za námi a život v našem městě se pomalu vrací do běžného režimu. Ten bude stále poznamenán hygienickými opatřeními souvisejícími s epidemií koronaviru. Rád bych připomněl, že jejich dodržováním chráníme především sami sebe, své blízké i další lidi ve svém okolí. Nasazovat si roušku pochopitelně není příjemné, ale ukázalo se, že je to velmi efektivní ochrana před šířením nákazy. Mysleme na naše občany, kteří patří k rizikovým skupinám, na své rodiče a prarodiče.

Ani o prázdninách se nezastavil život městské samosprávy. Podařilo se nám domluvit rychlejší otevření zrekonstruované Vápenice, naše díky patří Olomouckému kraji. Podpořili jsme podnikatele, na které dopadla jarní opatření proti koronaviru a dali zelenou záměru vybudovat novou požární stanici a výjezdové stanoviště zdravotnické záchranné služby za Brněnskou ulicí. Město je připraveno dát do projektu své vlastní pozemky a zaplatit i polovinu nákladů na projektovou dokumentaci Věřím, že k tomuto názoru rady města se v září přidají také zastupitelé.

V příštích týdnech nás čeká také několik zajímavých kulturních akcí. Odstartuje je Wolkrův Prostějov, který letos dospěl do úctyhodného 63. ročníku. Osobně se moc těším na 38. ročník Prostějovských hanáckých slavností. Pro nás Hanáky je to srdeční záležitost. Všechny vás zvu, abychom si společně připomněli naše kořeny a zavzpomínali na naše předky, jejich zvyky, hudbu i tance. A v prvních říjnových dnech se také vrátíme k oslavám 630 let povýšení Prostějova na město.

Psáno pro zářijové vydání Prostějovských radničních listů. 

Share This