Letošní rok je pro sport mimořádně složitým obdobím. 1. SK Prostějov přesto investuje do své budoucnosti a chce být co nejlépe připraven na období po koronaviru. O konkrétní informace k novým projektům jsme požádali předsedu klubu a prostějovského primátora Františka Juru.

Kdo šel v poslední době kolem areálu Za Olympijskou ulicí, nemohl si nevšimnout probíhajících prací. Co klub v lokalitě připravuje?

Zahájili jsme stavbu jejiž investice dosahuje 30 milionů korun. Dosud byla v tomto areálu dvě travnatá hřiště. Z jednoho z nich uděláme novou plochu s umělou trávou nejnovější generace. Plocha zároveň dostane i moderní LED osvětlení. Rozměry hřiště budou splňovat požadavky profesionálního fotbalu. Bude možné na něm odehrát i přípravné zápasy našeho A týmu, který jinak musel v zimě jezdit po celé republice. Zejména zde ale pro veškerou naši mládež vyroste opravdu vynikající zázemí a budeme mít podmínky srovnatelné s TOP týmy republice.

Klub tedy přijde o jedno travnaté hřiště?

To určitě ne, počítáme s vybudováním nové plochy hned naproti. Celkově tedy v areálu Za Olympijskou ulicí budeme mít dvě travnatá hřiště a jedno s umělou trávou. Zároveň zde vybudujeme také dvě nové šatny se sprchami.

Kde klub získal na investici peníze ?

Prozatím nás podpořilo ministerstvo mládeže a tělovýchovy a také Olomoucký kraj. Rádi bychom získali také podporu statutárního města Prostějova. Když se na financování podílí více partnerů, jde samozřejmě všechno snáz.

Vy jste takový model financování sportu prosazoval i při svém angažmá ve vedení Olomouckého kraje a na prostějovské radnici. Považujete jej za úspěšný?

Rozhodně ano. A nejen společné financování. V případě kraje jsem prosadil také výrazný nárůst podpory sportu obecně. Například program podpory investic do sportovišť rozděluje téměř 100 milionů korun ročně, to už je v celém kraji pořádně vidět. Proto bych rád ve svém působení v krajské samosprávě pokračoval i po říjnových volbách. Jako krajský zastupitel chci dále pomáhal sportu, Prostějovu i celému regionu. Věřím, že lidé mou práci ocení a v krajských volbách mě podpoří svým hlasem.

Text vznikl pro klubový magazín 1. SK Prostějov

Share This