Občanům čekajícím na koronavirový test u nemocnice Prostějov začnou sloužit nové mobilní toalety. Dnes dopoledne je na místo nechala dopravit radnice. Vyhověla tak prosbě vedení nemocnice.

„S vedením našeho zdravotnického zařízení jsme v pravidelném kontaktu. Když se objeví problém, který je třeba řešit, snažíme se nemocnici operativně pomoci,“ říká primátor František Jura. Mobilní toalety stojí u druhého odběrového místa nemocnice, které vzniklo před měsícem u pavilonu D. Zdravotníci je zřídili, aby se pacienti s žádankou na covidové vyšetření co nejméně potkávali s ostatními návštěvníky nemocnice.

Mobilní WC zůstanou na místě, dokud bude třeba. „O jejich pravidelnou dezinfekci se postará specializovaná firma,“ říká náměstek prostějovského primátora Jiří Rozehnal.

Odběrové místo v minulých dnech rozšířilo svou provozní dobu. Zatímco v prvních týdnech je mohli pacienti využívat pouze v pracovních dnech, nově jim slouží také v v sobotu a neděli od 8 do 13 hodin.

Občané Prostějova, kteří potřebují informace nebo potřebují pomoci, se mohou obrátit na radnici. Na webu města například zjistí, s jaká aktuální opatření platí, případně kdo jim může pomoci. Město provozuje také telefonní informační linky seniory, pro občany se zdravotním postižením i osoby v karanténě. „Snažíme se pomoci každému, kdo to potřebuje. Proto bych rád vyzval jak naše dříve narozené občany, tak i kohokoliv dalšího, kdo to potřebuje, aby se nebál požádat o pomoc,“ dodává primátor František Jura.

Share This