Vážení občané,

všichni se musíme vyrovnávat se současnými opatřeními proti šíření koronaviru. Opětovně vás vyzývám, abychom stejně jako na jaře opatření epidemiologů dodržovali a minimalizovali tím riziko nákazy nás samých, našich blízkých, kolegů a známých. Vím, že je to pro mnohé z vás nepříjemné, ale být opatrný je v těchto týdnech a měsících tou nejlepší strategií.

Řada z vás současnou situaci zvládá velmi dobře a ještě jim zbývá chuť a síla nabídnout pomoc druhým. Staráte se seniory v rodině i mimo ni, pomáháte občanům se zdravotním handicapem. Jménem celého města vám za to děkuji.

Přesto zůstávají občané, kteří se nemají na koho obrátit. Nemohou jim pomoci ani rodinní příslušníci, ani například sousedé. Ty bych rád vyzval, aby neváhali a obrátili se na nás. Na radnici fungují každý den včetně sobot a nedělí dvě telefonní linky. Kolegové z magistrátu vám na nich odpoví na vaše otázky týkající se například možnosti dovozu léků až domů, nákupu základních potravin, hygienických pomůcek i hotových jídel. Město spolupracuje s neziskovkami i příspěvkovými organizacemi a má kontakty i na firmy poskytující tyto služby. Řadu informací a kontaktů najdete také přímo v tomto vydání Prostějovských radničních listů.

Nikdo nemusí v současné situaci zůstat na svoje problémy zcela sám. Prostějov je komunitou lidí, kteří si umějí vyjít vstříc a pomoci se vám může dostat i od někoho, koho třeba ani neznáte.

Přeji vám všem pevné zdraví.

Mgr. František Jura
primátor statutárního města Prostějova

Psáno pro Prostějovské radniční listy. 

 

Share This