Vážení občané,

naše město letos čekají významné investiční akce. Jednou z největších bude rekonstrukce Vrahovické ulice. Prostějov o obnovu této důležité komunikace dlouho usiloval a já jsem rád, že konečně začne. S projektem jsou ovšem spojeny objízdné trasy. Dočasnému zhoršení dopravní situace se není možné vyhnout, proto bych vás touto cestou rád požádal o trpělivost. Druhým důležitým projektem bude rozšíření dálnice D46 doprovázené uzavírkami a vedením dopravy v jednom jízdním pásu. Estakáda Haná je i za normálního stavu místem častých dopravních nehod, proto na sebe dávejte pozor.

Prostějov letos může počítat také s drobnějšími projekty, které zpříjemní každodenní život našich obyvatel bez nutnosti investovat desítky milionů korun. Mám na mysli například vybudování zázemí v Kolářových sadech. Návštěvníci této lokality budou moci využívat důstojné veřejné toalety, které doplní první prostějovská veřejná nabíječka elektrokol, servisní stojan pro cyklisty a posezení. Druhou důležitou akcí bude obnova vstupní brány na městský hřbitov. Chceme, aby bylo toto pietní místo důstojné a bezpečné. Budeme proto investovat do sanace podloží, opravy zdiva i rekonstrukce štukové a sochařské výzdoby.

V posledních týdnech se často ptáte, zda bude letos pokračovat projekt sdílení kol. Pro všechny zájemce o tento pohodlný způsob využívání bicyklů mám dobrou zprávu. Od 1. března se půjčování znovu rozběhne. Připravuje se také projekt půjčování elektrokoloběžek, v příštích týdnech by měl získat konkrétnější podobu.

Přeji vám pevné zdraví.

Mgr. František Jura
primátor

Psáno pro březnové vydání Prostějovských radničních listů.

Share This