Vážení občané,

v minulých dnech jsme zahájili provoz nového očkovacího centra. Vzniklo v našem „Kasku“, které město pro tyto účely na několik následujících měsíců vyčlenilo. Na provozu centra se budeme podílet společně s prostějovskou nemocnicí.

Naše očkovací centrum je vůbec první v Olomouckém kraji. Pomůže zrychlit ochranu našich občanů proti koronaviru. Kromě obyvatel Prostějova je budou moci využít i lidé z celého našeho okresu a případní další zájemci.

Bezprostředním impulsem pro zřízení centra bylo naplnění možností nemocnice. Ta už očkovala asi 200 pacientů denně a další přibírat nemohla. Věřím, že pro naše občany je mnohem výhodnější mít očkování dostupné přímo v našem městě, než muset za vakcinací jezdit jinam.

Rád bych na tomto místě poděkoval všem kolegům, kteří se na jeho vybudování podíleli. Přestože jsme se na možnost vybudovat podobné centrum již řadu týdnů připravovali a vytipovávali vhodnou budovu, konkrétní kroky pak proběhly v rekordním čase zhruba deseti dní.

Už první dny provozu přitom ukázaly, že to byl krok správným směrem. Podávání vakcíny probíhá v klidu a pacienti mají při čekání na zákrok i během následného půlhodinového klidového režimu po očkování dostatek pohodlí.

Nemocnice chce v centru denně očkovat 500 lidí. Když bude dostatek vakcín, může přitom provoz ještě rozšířit o večerní hodiny, případně víkendy. Na očkování jsme proto v Prostějově dobře připraveni.

Přeji vám pevné zdraví.

Mgr. František Jura
primátor

Psáno pro Prostějovské radniční listy. 

Share This