V minulých týdnech do života našich předškoláků a školáků a jejich rodičů zasáhly dvě zásadní události. Tou první bylo uzavření mateřských a základních škol. Město toto rozhodnutí nemohlo nijak ovlivnit, jen jsme respektovali příslušné vládní nařízení.

Druhou událost jsme ovšem jako obyvatelé Prostějova ovlivnit mohli. V návaznosti na aplikaci ochranných nástřiků ve školách a školkách se začaly šířit poplašné zprávy o jejich nebezpečnosti. Padala přitom výrazy jako „karcinogenní“ ¨nebo „nebezpečný experiment na dětech“. Bohužel, k šiřitelům „fake news“ se přidaly i veřejně činné osoby. Zprávy tentokrát nešly z žádných dezinformačních webů, ale z komunikačních kanálů několika našich zastupitelů a dokonce i z e-mailové schránky Senátu. Nástřik, který pomáhá chránit řadu veřejných budov v České republice i zahraničí, se stal předmětem politického boje.

V minulých dnech ke všem dokumentům dokazujícím nezávadnosti příslušného moderního přípravku přibylo také zcela nové stanovisko soudního znalce, které potvrzuje jak účinnost, tak i zdravotní nezávadnost přípravku. Nevím, jestli to konečně přiměje šiřitele falešných zpráv vzít svá slova zpět, ale moc bych si to přál. Zdraví našich dětí si to zaslouží.

Psáno pro Prostějovský večerník. 

Share This