Vážení občané,

poslední týdny se nesou ve znamení zlepšování epidemiologické situace a zmírňování vládních opatření proti šíření koronaviru. Jsem rád, že si můžeme trochu oddechnout a alespoň po malých krůčcích se vracet k normálnímu životu.

Nová situace nám, doufejme, umožní uspořádat se zpožděním oslavu 630. výročí povýšení Prostějova na město. Loni nám připomenutí této významné události epidemie opakovaně překazila, letos jsme je naplánovali na sobotu 26. června. Program naleznete na jiné stránce Prostějovských radničních listů, proto jej nebudu více zmiňovat a jenom připomenu, že se celý odehraje na náměstí T. G. Masaryka. Těším se, že se nás pod širým nebem v centru Prostějova sejde co nejvíce a společně si připomeneme bohatou historii našeho krásného města.

Kalendář nám napovídá, že se blíží nejkrásnější měsíce v roce a s nimi i naše tradiční Prostějovské léto. Letos bude mít podobu koncertů na náměstí před radnicí, ale také stezek, vycházek a výletů pořádaných Ekocentrem Iris, programů pro děti a mládež v prostějovské knihovně a letního kina na nádvoří našeho zámku. Kromě již ohlášených akcí pro nás organizátoři připravují i několik překvapení.

Život se vrací také do oblasti rekreačního sportu. Jistě nejsem sám, komu už byly uplynulé měsíce bez balonu nebo tenisové rakety dlouhé. Je čas vrátit se zpět na sportoviště, strávit zde čas se svými přáteli a opatrně se těšit na příští dny, které snad už budou jenom lepší.

Přeji vám pevné zdraví.

Psáno pro Prostějovské radniční listy

Share This