Vážení občané,

počasí i pohled do kalendáře nám napovídají, že léto je konečně tady. Žákům brzy skončí škola a začnou prázdninová dobrodružství. Rozjedou se k prarodičům, na tábory i s rodiči na dovolenou. Všem přeji, aby prožili pokud možno co nejnormálnější letní měsíce. Aby se naši senioři mohli setkávat se svými potomky, aby děti prožili prázdniny bez omezení a mohli vídat své kamarády, abychom všichni nabrali síly na podzimní měsíce.

Epidemie, která nám už druhý rok komplikuje životy, podle všeho slábne. Významný podíl na tom má očkování. Jsem hrdý, že právě prostějovské očkovací centrum mohlo být vzorem mnoha dalším podobným zařízením v celé zemi. I díky tomu se nám daří ochránit stále více našich spoluobčanů před nákazou. Přes aktuální pozitivní situaci vás chci vyzvat, abychom byli v nadcházejícím období opatrní a vyhýbali se zbytečnému riziku. Zprávy z některých zemí nám ukazují, že ještě není vše stoprocentně za námi a nemoc se může vrátit.

Současný příznivý vývoj nám umožňuje vrátit se k další části svých běžných životů. Mám radost, že můžeme s přáteli na kávu a také na pivo, ještě více mě ale těší obnovení kulturních a sportovních akcí pro diváky. V aktuálním vydání Prostějovských radničních listů najdete nejen program našeho kulturního léta, ale řadu dalších pozvánek na koncerty, divadelní představení a vycházky po Prostějově i okolí. Otevřela se botanická zahrada i náš akvapark. Na mnoha pořádaných akcích se jistě potkáme.

Přeji vám krásné léto.

Mgr. František Jura
primátor statutárního města Prostějova

Psáno pro Prostějovské radniční listy. 

Share This