Letní prázdniny jsou v polovině a našim dětem ještě stále zbývá měsíc do začátku nového školního roku. Život ve městě se samozřejmě v červenci nezastavil, což platí i o samosprávě. Zastupitelstvo města Prostějova se tentokrát sešlo na mimořádném zasedání, které jsem svolal s cílem vyjádřit solidaritu obcím jižní Moravy zasaženým tornádem a poskytnout jim pomoc. Jsem rád, že se kolegové přiklonili k návrhu rady města a dar ve výši 1,5 milionu korun pro Jihomoravský kraj schválili. Všem jim za to moc děkuji, jsem přesvědčen, že jsme se zachovali správně.

Podobné události, jako tornádo na jižní Moravě, nám znovu ukazují důležitost složek integrovaného záchranného systému. Město Prostějov je dlouhodobě podporuje, a to nejen finančně, ale například i svým podílem na přípravách nové hasičské stanice a výjezdového pracoviště zdravotnické záchranné služby za Brněnskou ulicí. Spolupracujeme také s nemocnicí, která ve složité době covidu obstála na výbornou a kromě péče o pacienty zvládla s naší pomocí vybudovat i očkovací centrum. To už řadu měsíců slouží jak obyvatelům našeho města, tak i lidem z okolí.

A je to právě očkování, které bych chtěl ve svém příspěvku ještě krátce zmínit. Vakcína proti koronaviru je cestou, jak ochránit nejen sám sebe, ale i své okolí. Svou rodinu včetně příslušníků ohrožených skupin, své kolegy z práce, své kamarády. Pokud vám v tom nebrání zdravotní důvody, apeluji na vás, abyste zvážili možnost nechat se očkovat. Každý z nás může touto cestou přispět ke společnému návratu našich životů k normálu.

Psáno pro Prostějovské radniční listy. 

Share This