Máme za sebou slavnostní večer k anketě Sportovec města Prostějova, tentokrát v netradičním duchu. Řada potenciálních laureátů totiž loni nemohla naplno trénovat a závodit, proto jsme celou akci v Národním sportovním centru věnovali spíše představení zajímavých prostějovských klubů. Věřím, že příští rok už bude tato akce znovu naplno „soutěžní“.

Mimořádné svým významem bylo také setkání s manažerů a podnikatelů s vedením našeho města. Obdržel jsem na něm celostátní cenu, Zlatou Merkurovu medaili, za dlouhodobou spolupráci s podnikateli. Rozhodujícím impulsem bylo rozhodnutí vedení a rady města podpořit naše živnostníky v době, kdy na ně dopadala vládní opatření proti pandemii. Děkuji proto jak Hospodářské komoře ČR, který mi medaili udělila, tak i svým kolegům z města, kteří řešili situace během covidu společně se mnou.

Rád bych vás na tomto místě pozval na výstavu Jindřicha Štreita Ze tmy ke světlu, která je v těchto týdnech k vidění v prostorách městské galerie na zámku. Sám jsem si ji prohlédl za doprovodu autora ještě před otevřením a musím konstatovat, že Jindřich Štreit opět dostál své pověsti skvělého fotografa s mimořádným citem. Protože v Prostějově nevystavuje často, určitě tuto příležitost nepromarněte.

Text tvoří část sloupku připraveného pro aktuální Prostějovské radniční listy.  

Share This