Mgr. František Jura

PRIMÁTOR STATUTÁRNÍHO MĚSTA PROSTĚJOVA

AKTUALITY
Živé centrum města je náš společný zájem

Živé centrum města je náš společný zájem

V polovině dubna proběhlo ve Společenském domě v Prostějově setkání členů vedení města s podnikateli působícími v památkové zóně. Město akci pořádalo ve spolupráci s Okresní hospodářskou komorou. O zhodnocení akce jsme pořádali primátora Františka Juru. Akce se...

Trhy do centra Prostějova patří

Trhy do centra Prostějova patří

Rada města Prostějova v minulých dnech rozhodla o pořízení nových stolů na městské tržiště. Budou určeny pro pěstitele ovoce, zeleniny a dalších produktů. Město také opraví zdejší sociální zařízení. Projekt předpokládá investice do vnitřních rozvodů vody,kanalizace,...

O MNĚ
Narodil jsem se 25. ledna 1969 v Ostravě. Jsem absolventem dvou vysokých škol, a to Fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci, a Pedagogické fakulty Univerzity Jana Amose Komenského v Praze. Na první univerzitě jsem vystudoval obor management sportu a trenérství, na druhé pak andragogiku.

Od roku 1992 do roku 2000 jsem pracoval v Městské policii v Prostějově, od roku 2000 do roku 2010 pak ve Vězeňské službě České republiky.

Dlouhodobě působím ve vedení fotbalového klubu 1.SK Prostějov, v současné době jsem předsedou klubu.

V roce 2014 jsem dostal důvěru občanů a stal jsem se zastupitelem města Prostějova, kde působím v kontrolním výboru zastupitelstva a ve sportovní komisi rady. O dva roky později jsem získal také mandát krajského zastupitele a následně jsem byl zvolen náměstkem hejtmana Olomouckého kraje. Mám na starosti kulturu, sport, volný čas a památkovou péči.

Žiji v Prostějově, jsem ženatý a mám tři děti.

ZPRAVODAJ
NAPIŠTE MI
Víte o problému, který by město Prostějov mělo řešit? Máte pro mě námět pro mou další práci? Štve vás něco v našem městě? Neváhejte mi napsat, budu rád za každý nápad či připomínku.

11 + 6 =

Share This